AMD Ryzen 5 8600G Processor with Radeon Graphics
₹38,999.00 Original price was: ₹38,999.00.₹19,859.00Current price is: ₹19,859.00.
AMD Ryzen 5 9600X Processor with Radeon Graphics
₹47,000.00 Original price was: ₹47,000.00.₹21,850.00Current price is: ₹21,850.00.
AMD Ryzen 7 5700G Processor with Radeon Graphics
SKU:
100-100000263BOX
₹47,500.00 Original price was: ₹47,500.00.₹20,450.00Current price is: ₹20,450.00.
20
People watching this product now!
Payment Methods:
AMD Ryzen 7 5700G Processor with Radeon Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 7 |
| Cores | 8 |
| Series | 5000 Series |
| Memory Type | DDR4 |
| Threads | 16 |
| Socket | AM4 |
| SPEED | 3.8 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.6 GHz |
| Cache | 20 MB |
| Max Memory Support | 128 GB |
| Integrated Graphics | Radeon Graphics |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 7 5700G Processor with Radeon Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.