AMD Ryzen 7 5700G Processor with Radeon Graphics
₹47,500.00 Original price was: ₹47,500.00.₹20,450.00Current price is: ₹20,450.00.
AMD Ryzen 7 7700X Processor with Radeon Graphics
₹60,000.00 Original price was: ₹60,000.00.₹28,500.00Current price is: ₹28,500.00.
AMD Ryzen 5 9600X Processor with Radeon Graphics
SKU:
100-100001405WOF
₹47,000.00 Original price was: ₹47,000.00.₹21,850.00Current price is: ₹21,850.00.
11
People watching this product now!
Payment Methods:
AMD Ryzen 5 9600X Processor with Radeon Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 5 |
| Cores | 6 |
| Series | 9000 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Threads | 12 |
| Socket | AM5 |
| SPEED | 3.9 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.4 GHz |
| Cache | 38 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Radeon Graphics |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 5 9600X Processor with Radeon Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.