Intel Core Ultra 7 265K Processor
₹56,850.00 Original price was: ₹56,850.00.₹37,299.00Current price is: ₹37,299.00.
Intel Core Ultra 9 285K Processor
₹82,350.00 Original price was: ₹82,350.00.₹62,999.00Current price is: ₹62,999.00.
Intel Core Ultra 7 265KF Processor
SKU:
BX80768265KF
₹54,600.00 Original price was: ₹54,600.00.₹34,300.00Current price is: ₹34,300.00.
14
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core Ultra 7 265KF Processor Specifications
| CPU | Core Ultra 7 |
| Cores | 20 |
| Memory Type | DDR5 |
| Threads | 20 |
| Socket | LGA1851 |
| SPEED | 3.3 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.5 GHz |
| Cache | 30 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | No |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 125W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core Ultra 7 265KF Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.