AMD Ryzen 7 7700X Processor with Radeon Graphics
₹60,000.00 Original price was: ₹60,000.00.₹28,500.00Current price is: ₹28,500.00.
AMD Ryzen 7 9700X Processor with Radeon Graphics
₹60,000.00 Original price was: ₹60,000.00.₹30,999.00Current price is: ₹30,999.00.
AMD Ryzen 7 8700G Processor with Radeon Graphics
SKU:
100-100001236SBX
₹55,999.00 Original price was: ₹55,999.00.₹28,900.00Current price is: ₹28,900.00.
19
People watching this product now!
Payment Methods:
AMD Ryzen 7 8700G Processor with Radeon Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 7 |
| Cores | 8 |
| Series | 8000 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Threads | 16 |
| Socket | AM5 |
| SPEED | 4.2 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.1 GHz |
| Cache | 24 MB |
| Max Memory Support | 256 GB |
| Integrated Graphics | Radeon Graphics |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 7 8700G Processor with Radeon Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.