Intel Core Ultra 7 265KF Processor
₹54,600.00 Original price was: ₹54,600.00.₹34,300.00Current price is: ₹34,300.00.
AMD Ryzen 3 3200G Processor with Radeon Vega 8 Graphics
₹13,500.00 Original price was: ₹13,500.00.₹5,999.00Current price is: ₹5,999.00.
Intel Core Ultra 9 285K Processor
SKU:
BX80768285K
₹82,350.00 Original price was: ₹82,350.00.₹62,999.00Current price is: ₹62,999.00.
12
People watching this product now!
Payment Methods:
Specification:
Model Intel Core Ultra 9 Processor 285K
Essentials
Product Collection Intel Core Ultra Processors (Series 2)
Code Name Products Formerly Arrow Lake
Vertical Segment Desktop
CPU
Intel Core Ultra 9 285K Processor Specifications
| CPU | Core Ultra 9 |
| Cores | 24 |
| Memory Type | DDR5 |
| Threads | 24 |
| Socket | LGA1851 |
| SPEED | 3.2 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.7 GHz |
| Cache | 36 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Yes |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 125W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core Ultra 9 285K Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.