Intel Core i5-14600K Processor
₹54,990.00 Original price was: ₹54,990.00.₹33,499.00Current price is: ₹33,499.00.
Intel Core i7-14700K Processor
₹55,000.00 Original price was: ₹55,000.00.₹46,199.00Current price is: ₹46,199.00.
Intel Core i7-14700 Processor
SKU:
BX8071514700
₹49,999.00 Original price was: ₹49,999.00.₹43,999.00Current price is: ₹43,999.00.
11
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i7-14700 Processor Specifications
| CPU | Core i7 |
| Cores | 20 |
| Series | 14th Gen |
| Memory Type | DDR4, DDR5 |
| Threads | 28 |
| Socket | LGA1700 |
| SPEED | 2.1 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.4 GHz |
| Cache | 33 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | No |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purposes only |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i7-14700 Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.