AMD Ryzen 9 9900X Processor with Radeon Graphics
₹99,999.00 Original price was: ₹99,999.00.₹42,999.00Current price is: ₹42,999.00.
AMD Ryzen 7 9850X3D Processor with Radeon Graphics
₹90,000.00 Original price was: ₹90,000.00.₹53,850.00Current price is: ₹53,850.00.
AMD Ryzen 7 9800X3D Processor with Radeon Graphics
SKU:
100-100001084WOF
₹72,000.00 Original price was: ₹72,000.00.₹47,999.00Current price is: ₹47,999.00.
18
People watching this product now!
Payment Methods:
AMD Ryzen 7 9800X3D Processor with Radeon Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 7 |
| Cores | 8 |
| Series | 9000 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Threads | 16 |
| Socket | AM5 |
| SPEED | 4.7 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.2 GHz |
| Cache | 104 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Radeon Graphics |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 120W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for Representation purposes only |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 7 9800X3D Processor with Radeon Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.