AMD Ryzen 5 7600X Processor with Radeon Graphics
₹49,000.00 Original price was: ₹49,000.00.₹18,999.00Current price is: ₹18,999.00.
AMD Ryzen 5 8600G Processor with Radeon Graphics
₹38,999.00 Original price was: ₹38,999.00.₹19,859.00Current price is: ₹19,859.00.
AMD Ryzen 5 7600 Processor with Radeon Graphics
SKU:
100-100001015BOX
₹45,000.00 Original price was: ₹45,000.00.₹19,850.00Current price is: ₹19,850.00.
13
People watching this product now!
Payment Methods:
Specification:
Model RYZEN-5-7600
General
AMD Ryzen 5 7600 Processor with Radeon Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 5 |
| Cores | 6 |
| Series | 7000 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Threads | 12 |
| Socket | AM5 |
| SPEED | 3.7 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.1 GHz |
| Cache | 38 MB |
| Max Memory Support | 128 GB |
| Integrated Graphics | Radeon Graphics |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 5 7600 Processor with Radeon Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.