Adata XPG Spectrix D35G RGB 64GB (32GBx2) 3200MHz CL16 DDR4 RAM
₹106,160.00 Original price was: ₹106,160.00.₹58,100.00Current price is: ₹58,100.00.
Payment Methods:
Features:
Compact Low-Profile Heatsink Design
Top Quality RAM for High Durability
Customizable RGB Light Effects
Works with the Latest AMD Platforms
Supports Intel XMP 2.0 for easy overclocking
RoHS compliant
SPECTRIX D35G’s composed and understated triangular outline is specifically designed for gamers with unique personalities. The SPECTRIX D35G boasts a low-profile heatsink that fits perfectly in smaller PC cases and avoids interfering with tower CPU coolers. The SPECTRIX D35G has undergone strict selection and screening procedures, passing reliability and compatibility tests, and delivers a strong and durable product that epitomizes the highest of quality! The SPECTRIX D35G supports RGB software from major motherboard manufacturers to freely express yourself through RGB, is compatible with the latest AMD platforms, and supports Intel XMP 2.0 overclocking, providing gamers with excellent overclocking performance.
Adata XPG Spectrix D35G RGB 64GB (32GBx2) 3200MHz CL16 DDR4 RAM Specifications
| Model | AX4U320032G16A-DTBKD35G |
| Product Series | XPG SPECTRIX D35G |
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 64GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 32GB x 2 |
| Speed | 3200 MHz |
| Tested Latency | 16-20-20 |
| Tested Voltage | 1.35 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purpose only |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.