Adata XPG Lancer Blade 32GB 6000MHz CL30 DDR5 RAM
₹94,960.00 Original price was: ₹94,960.00.₹48,680.00Current price is: ₹48,680.00.
Payment Methods:
Features:
Compact Low-Profile Heatsink Design
PMIC for power supply stability
On-die ECC error correction
High-quality materials for stable overclocking
Works with the Latest AMD Platforms
Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking
LANCER BLADE DDR5 MEMORY
The LANCER BLADE adopts a low-profile heatsink design, removing height consideration from heatsink assembly, and making the product suitable for installation in small chassis. The heatsink is decorated in simple geometric lines, which are a versatile look when paired with various chassis types.
The LANCER BLADE has undergone strict component selection and screening procedures, and passed reliability and compatibility tests. It is strong and durable, offering the highest quality! The LANCER BLADE supports AMD EXPO and is compatible with the latest AMD platform. It also supports Intel XMP 3.0 overclocking, providing players with excellent overclocking performance.
Adata XPG Lancer Blade 32GB 6000MHz CL30 DDR5 RAM Specifications
| Model | AX5U6000C3032G-SLABBK |
| Product Series | XPG LANCER BLADE |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB |
| Kit Type | 32GB x 1 |
| Speed | 6000 MHz |
| Tested Latency | 30-40-40 |
| Tested Voltage | 1.4 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP,AMD EXPO |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purpose only |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.