Intel Core Ultra 9 285K Processor
₹82,350.00 Original price was: ₹82,350.00.₹62,999.00Current price is: ₹62,999.00.
AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics
₹21,500.00 Original price was: ₹21,500.00.₹9,400.00Current price is: ₹9,400.00.
AMD Ryzen 3 3200G Processor with Radeon Vega 8 Graphics
SKU:
YD3200C5FHBOX
₹13,500.00 Original price was: ₹13,500.00.₹5,999.00Current price is: ₹5,999.00.
13
People watching this product now!
Payment Methods:
AMD Ryzen 3 3200G Processor with Radeon Vega 8 Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 3 |
| Cores | 4 |
| Series | 3000 Series |
| Memory Type | DDR4 |
| Threads | 4 |
| Socket | AM4 |
| SPEED | 3.6 GHz |
| Speed (Turbo) | 4 GHz |
| Cache | 6 MB |
| Integrated Graphics | Radeon Vega 8 |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 3 3200G Processor with Radeon Vega 8 Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.