Intel Core i5-14500 Processor
₹34,200.00 Original price was: ₹34,200.00.₹31,200.00Current price is: ₹31,200.00.
Intel Core i7-14700 Processor
₹49,999.00 Original price was: ₹49,999.00.₹43,999.00Current price is: ₹43,999.00.
Intel Core i5-14600K Processor
SKU:
BX8071514600K
₹54,990.00 Original price was: ₹54,990.00.₹33,499.00Current price is: ₹33,499.00.
11
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i5-14600K Processor Specifications
| CPU | Core i5 |
| Cores | 14 |
| Series | 14th Gen |
| Memory Type | DDR4, DDR5 |
| Threads | 20 |
| Socket | LGA1700 |
| SPEED | 3.5 GHz |
| Speed (Turbo) | 5.3 GHz |
| Cache | 24 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 125W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | Features, Price and Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purposes only |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i5-14600K Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.