Adata XPG Lancer RGB ROG 32GB (16GBx2) 6600MHz CL32 DDR5 RAM
₹119,760.00 Original price was: ₹119,760.00.₹51,680.00Current price is: ₹51,680.00.
Payment Methods:
Features:
ROG Certified for Overclocking
Fast clock speeds up to 7400MT/s
Beautiful ROG inspired heatsink design
Customizable RGB light effects
PMIC for power supply stability
On-die ECC error correction
Works with the Latest AMD Platforms
Supports Intel XMP 3.0 for easy overclocking
RoHS complianty.
XPG and Republic of Gamers (ROG) have teamed up to bring the ultimate DDR5 for ROG users. The LANCER ROG CERTIFIED DDR5 memory has been specially tuned to work with ROG motherboards for uncompromised gaming performance. What’s more, it is equipped with a PMIC (Power Management Integrated Circuit) and On-die ECC (Error Correcting Code) for enhanced performance and stability
Adata XPG Lancer RGB ROG 32GB (16GBx2) 6600MHz CL32 DDR5 RAM Specifications
| Model | AX5U6600C3216G-DCLARROG |
| Product Series | XPG LANCER RGB ROG CERTIFIED |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 16GB x 2 |
| Speed | 6600 MHz |
| Tested Latency | 32-44-44 |
| Tested Voltage | 1.4 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purpose only |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.