Adata XPG Lancer Blade RGB White 32GB (16GBx2) 6000MHz CL48 DDR5 RAM
₹99,280.00 Original price was: ₹99,280.00.₹43,280.00Current price is: ₹43,280.00.
Payment Methods:
Features:
Compact Low-Profile Heatsink Design
The LANCER BLADE RGB boasts a low-profile heatsink that fits perfectly in smaller PC cases and avoids interfering with tower CPU coolers. Its sleek geometric lines add versatility and visual appeal to any case design.
RGB Your Way
Set the RGB lighting the way you want it. Choose from different effects (static, breathing, and comet) or sync the lights with your favorite jams via Music Mode. All this can be done through RGB control software from all the major motherboard brands.
Stability and Reliability
With On-die error correcting code (ECC), this DDR5 memory module can correct errors in real-time to provide increased stability and reliability.
Made with High-Quality Materials
High-quality ICs and PCBs ensure uncompromised performance and reliable overclocking, ideal for discerning gamers and overclockers.
Adata XPG Lancer Blade RGB White 32GB (16GBx2) 6000MHz CL48 DDR5 RAM Specifications
| Model | AX5U6000C4816G-DTLABRWH |
| Product Series | XPG LANCER BLADE RGB |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 16GB x 2 |
| Speed | 6000 MHz |
| Tested Latency | 48-48-48 |
| Tested Voltage | 1.1 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP,AMD EXPO |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purpose only |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.