AMD Ryzen 5 5600X Processor
₹34,400.00 Original price was: ₹34,400.00.₹13,999.00Current price is: ₹13,999.00.
AMD Ryzen 5 8500G Processor with Radeon Graphics
₹29,999.00 Original price was: ₹29,999.00.₹14,999.00Current price is: ₹14,999.00.
AMD Ryzen 5 5600GT Processor with Radeon Graphics
SKU:
100-100001488BOX
₹22,000.00 Original price was: ₹22,000.00.₹14,550.00Current price is: ₹14,550.00.
14
People watching this product now!
Payment Methods:
AMD Ryzen 5 5600GT Processor with Radeon Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 5 |
| Cores | 6 |
| Series | 5000 Series |
| Memory Type | DDR4 |
| Threads | 12 |
| Socket | AM4 |
| SPEED | 3.6 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.6 GHz |
| Cache | 19 MB |
| Max Memory Support | 128 GB |
| Integrated Graphics | Radeon Graphics |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 5 5600GT Processor with Radeon Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.