AMD Ryzen 3 3200G Processor with Radeon Vega 8 Graphics
₹13,500.00 Original price was: ₹13,500.00.₹5,999.00Current price is: ₹5,999.00.
AMD Ryzen 5 5600F Desktop Processor
₹15,000.00 Original price was: ₹15,000.00.₹11,150.00Current price is: ₹11,150.00.
AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics
SKU:
YD3400C5FHSBX
₹21,500.00 Original price was: ₹21,500.00.₹9,400.00Current price is: ₹9,400.00.
16
People watching this product now!
Payment Methods:
Features:
General
AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics Specifications
| CPU | Ryzen 5 |
| Cores | 4 |
| Series | 3000 Series |
| Memory Type | DDR4 |
| Threads | 8 |
| Socket | AM4 |
| SPEED | 3.7 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.2 GHz |
| Cache | 6 MB |
| Integrated Graphics | Radeon Vega 11 |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.