Intel Core i9-14900KS Desktop Processor
₹90,200.00 Original price was: ₹90,200.00.₹63,499.00Current price is: ₹63,499.00.
Intel Core Ultra 5 225 Processor
₹32,400.00 Original price was: ₹32,400.00.₹16,650.00Current price is: ₹16,650.00.
Intel Core i3-9350KF Processor
SKU:
BX80684I39350KF
₹9,450.00 Original price was: ₹9,450.00.₹7,999.00Current price is: ₹7,999.00.
13
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i3-9350KF Processor Specifications
| CPU | Core i3 |
| Cores | 4 |
| Series | 9th Gen |
| Memory Type | DDR4 |
| Threads | 4 |
| Socket | LGA1151 |
| SPEED | 4 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.6 GHz |
| Cache | 8 MB |
| Max Memory Support | 64 GB |
| Integrated Graphics | No |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 91W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | Features, Price and Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purposes only |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i3-9350KF Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.