Intel Core i7-14700KF Processor
₹51,300.00 Original price was: ₹51,300.00.₹41,829.00Current price is: ₹41,829.00.
Intel Core i3-9350KF Processor
₹9,450.00 Original price was: ₹9,450.00.₹7,999.00Current price is: ₹7,999.00.
Intel Core i9-14900KS Desktop Processor
SKU:
BX8071514900KS
₹90,200.00 Original price was: ₹90,200.00.₹63,499.00Current price is: ₹63,499.00.
16
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i9-14900KS Desktop Processor Specifications
| CPU | Core i9 |
| Cores | 24 |
| Series | 14th Gen |
| Memory Type | DDR4, DDR5 |
| Threads | 32 |
| Socket | LGA1700 |
| SPEED | 3.2 GHz |
| Speed (Turbo) | 6.2 GHz |
| Cache | 36 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 253W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i9-14900KS Desktop Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.