Intel Core i3-14100F Processor
₹15,400.00 Original price was: ₹15,400.00.₹11,399.00Current price is: ₹11,399.00.
Intel Core i5-14400F Processor
₹26,900.00 Original price was: ₹26,900.00.₹16,999.00Current price is: ₹16,999.00.
Intel Core i5-14400 Processor
SKU:
BX8071514400
₹30,300.00 Original price was: ₹30,300.00.₹25,100.00Current price is: ₹25,100.00.
19
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i5-14400 Processor Specifications
| CPU | Core i5 |
| Cores | 10 |
| Series | 14th Gen |
| Memory Type | DDR4, DDR5 |
| Threads | 16 |
| Socket | LGA1700 |
| SPEED | 2.5 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.7 GHz |
| Cache | 20 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 730 |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | No |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purposes only |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i5-14400 Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.