Intel Core i5-12600K Processor
₹36,540.00 Original price was: ₹36,540.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00.
Intel Core i3-14100 Processor
₹20,250.00 Original price was: ₹20,250.00.₹18,999.00Current price is: ₹18,999.00.
Intel Core i5-13400F Processor
SKU:
BX8071513400F
₹28,950.00 Original price was: ₹28,950.00.₹17,500.00Current price is: ₹17,500.00.
12
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i5-13400F Processor Specifications
| CPU | Core i5 |
| Cores | 10 |
| Series | 13th Gen |
| Memory Type | DDR4, DDR5 |
| Threads | 16 |
| Socket | LGA1700 |
| SPEED | 3.3 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.6 GHz |
| Cache | 20 MB |
| Max Memory Support | 192 GB |
| Integrated Graphics | No |
| Included Cpu Cooler | Yes |
| Unlocked | No |
| TDP | 65W |
| Warranty* | 3 Years |
| Note | Features, Price, Specifications are subject to change without notice. Images used for representation purposes only |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i5-13400F Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.