Intel Core i5-12400F Processor
₹25,000.00 Original price was: ₹25,000.00.₹14,700.00Current price is: ₹14,700.00.
Intel Core i5-13400F Processor
₹28,950.00 Original price was: ₹28,950.00.₹17,500.00Current price is: ₹17,500.00.
Intel Core i5-12600K Processor
SKU:
BX8071512600K
₹36,540.00 Original price was: ₹36,540.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00.
18
People watching this product now!
Payment Methods:
Intel Core i5-12600K Processor Specifications
| CPU | Core i5 |
| Cores | 10 |
| Series | 12th Gen |
| Memory Type | DDR4, DDR5 |
| Threads | 16 |
| Socket | LGA1700 |
| SPEED | 2.8 GHz |
| Speed (Turbo) | 4.9 GHz |
| Cache | 20 MB |
| Max Memory Support | 128 GB |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Included Cpu Cooler | No |
| Unlocked | Yes |
| TDP | 125W |
| Warranty* | 3 Years |
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Intel Core i5-12600K Processor” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.